#emregönlüşen Emre Gönlüşen hayatını kaybetti

Okuma Süresi: 1 dakika
6+

Kanserle mücadelesi uzun zamandır devam eden Emre Gönlüşen, kolon kanserinden dolayı hayatını kaybetti. Türkiye’de spor medyasının sevilen isimlerinden olan Gönlüşen, iş arkadaşları ve sevenleri başta olmak üzere Türkiye’yi yasa boğdu.

Emre Gönlüşen kimdir?

22 Ekim 1978’de Adana doğumlu olan Gönlüşen, yaşadığı şehre duyduğu sevgiyle hayatını şekillendiren adımları attı. Taraftarı olduğu Adanaspor maçlarını seslendirme tutkusuyla her genç gibi spiker olma hayalini kuran Gönlüşen, Adana Şehir Tiyatrosu Konservatuvarı’nda 2 sene diksiyon eğitimi almıştır.

Girişiminin başarılı olmasından sonra kanalda boy göstermeye başlayan Gönlüşen, televizyon dünyasının içine girmiştir. Haber spikerliği, müzik, komedi, kurgu ve montaj gibi birçok işle tam zamanlı olarak performans göstermeye başlamıştır.

Emre Gönlüşen

TV 8’in İtalya Ligi’ni yayınladığı sırada İnter-Milan gibi devasa bir derbiyle yayın hayatında sivrilmeye başlamıştır. Gönlüşen, daha sonrasında Telesport, D Spor, NTV Spor ve Bein Sports gibi birçok spor kuruluşunda yer almıştır.

Beatles ve Rolling Stones hayranlığıyla bilinen spiker, özellikle Twitter’da yaptığı neşeli ve espritüel tavrıyla takipçileri tarafından sevgiyle karşılanıyordu.

Yazımızın bu bölümünde resmiyetten sıyrılmak gerekirse, herkesin kendisini değil de sesini tanıdığı bu adam, o Z kuşağı dediğimiz bir nesle sporu sevdirdi ve bu yolda onlara eşlik etti. Levent Özçelik, Sabri Ugan ve Ertem Şener neyse Emre Gönlüşen de oydu ve son 10 yıla damga vurdu desek yanılmış olmayız. Seni ve sesini çok özleyeceğiz. Sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Nur içinde yat Emre Gönlüşen.

Emre Gönlüşen TEDx Konuşması

Sağlığınız yerindeyse dünyada hallolmayacak hiçbir şey yok.

6+

Bir cevap yazın