#ikranurcinayeti Artan Pedofili

Okuma Süresi: 1 dakika
0

Müge Anlı İle Tatlı Sert programında , kayıp haberinin  ardından ölüm haberini öğrendiğimiz 7 yaşındaki İkranur! Minik kızın dere yatağında boğularak öldüğü ya da öldürüldüğü düşünülüyor. İnsanların 7 yaşındaki çocuğun cansız bedeni bulunduğunda ölüm nedeni tecavüz olmasın ;  açlık ,kaza vb. olsun diye  umutla otopsi raporunu beklemesinin çok üzücü bir tarafı vardı. Ölen çocuklarımızın pedofiliye kurban gitmemiş olmasını öğrenmek , bizler için ölüm haberi acısına merhem olur hale gelmiş.

PEDOFİLİ NEDİR ?

Pedofili; yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları veya ergenliğe yeni girmişleri cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlıktır . Ne yazık ki birçok hastalık gibi pedofili hastalığının da bilinen, belirli bir tedavisi yoktur ve birinin pedofili olduğunu dışardan anlamak mümkün değildir. Hastaların dürtülerini kontrol etmeleri, edemiyorlarsa da çevrelerine ya da kendilerine zarar vermeden doktora görünmeleri gerekir.

ÇOCUKLARIMIZI PEDOFİLİDEN NASIL KORURUZ?

Çocuklara yabancı biriyle nasıl ilişki kurması gerektiği öğretilmeli ancak pedofili yakından tanıdığınız veya ailenizden herhangi biride olabilir. Bu yüzden anne ve babaya çocuklarını korumak için büyük iş düşüyor. Sizin çocuklarınızın eğlenceli anlarından diye  hoşunuza giderek mayolu ve bikinili fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmanız başka biri için cinsel dürtü olabilir. Çocuklarımızın da özelini korumaya özen gösterelim.

0

1 Comment

Bir cevap yazın