kripto-para

#kriptopara Yirmi Yaşında Milyoner Olmak

Okuma Süresi: 1 dakika
1+

Hatırı sayılır bir süredir gündemde yer almayan, en azından ilk sıralarda yer almayan kripto paralar tekrar gündemdeki yerini almış durumda; bu defa ülkemizden bir genç ile.

Kripto paraların oldukça karışık ama bir o kadar da kazanç sağlayan bir sistemin ürünü olduğunu biliyoruz. Gerçekten de Bitcoin, Litecoin, Ripple gibi kripto para birimleriyle zengin olmak mümkün mü? Kulağa biraz uzak gelse de yirmili yaşlarında bir üniversite öğrencisi olan Murat A., bunu başarmış görünüyor.

Murat A.’nın hikayesi ilk başlarda oldukça üzücü olsa da daha sonraları şans yüzüne gülmüş ve kendisi şu an dünya zenginleri arasında yer alıyor. Bunu nasıl başardığı konusunda da şöyle bir açıklama yapmış: “Üniversite masraflarımı karşılamakta ve harçlığımı çıkarmakta oldukça zorlanıyordum. Ailemin durumu çok iyi değildi. Derslerimin yoğun olması sebebiyle tam zamanlı bir işte çalışamadığım için, girdiğim yarı zamanlı işlerden kazandıklarımla da ihtiyacımı zar zor karşılıyordum.”

Genç arkadaşımız sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Sosyal medyada Bitcoin ile ilgili tesadüfen denk geldiğim bir haberi araştırmaya başladım ve ben de bu işe girişmek istedim. İlk başta kazanç sağlayacağıma dair en ufak inancım yoktu fakat ilk kazancımın ardından banka hesabımdan paramı çektikten sonra kendimi gerçekten çok iyi hissettim.”

Bir dönemin en bomba haberi haline gelen kripto paralar, bu defa da ülkemizden bir gencin hayatını yüz seksen derece değiştirerek yeniden gündemimize oturdu. Kim bilir, belki şans bir gün sizin yüzünüze de güler!

1+

Bir cevap yazın