Martı Logo

#ULAŞIM MARTI, Ulaşımda Yayalara Kolaylık

Okuma Süresi: 2 dakika
3+

2019 Yılında İstanbul’da, şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak adına bir harekette bulunuldu, Martı. Şirket kendi markası olarak elektrikli scooter üretmeye ve bunları kiralamaya başladı. Yazımın devamında ücretlendirmeyle ilgili detayları bulabilirsiniz.

Martı Android Uygulaması Arayüzü

Martıları kullanmak için akıllı bir cihazınızın bulunması gerekiyor. Daha sonrasında Martı uygulamasını indirdiğinizde boşta olan martıların yerlerini görebiliyorsunuz. Onları kullanmak için ise boşta olan bir martıya gidip karekodunu uygulamaya okuttuğunuzda kilitleri çözülüyor ve kullanıma hazır hale geliyorlar.

Kullanmadan önce ayağınızla 1-2 kez itmeniz gerekiyor, aracın sağında gaz ve solunda ise fren bulunuyor.

Martı Scooter Kullanım Ücretlendirmesi

Ücretlendirme tabloda göründüğü üzere yolculuk başlangıcı olarak 1.99tl ve her bir dakika için ise 0.59tl olarak belirlenmiş.

Şirket, geçtiğimiz günlerde 25 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı ancak şuana kadar biliyoruz ki bu yatırımların kâr getirmedi ve hem araçların hem de şirketin daha da büyümesi yönünde kullanıldı.

Şirket hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız

Başta İstanbul’da olmak üzere Türkiye’nin her yerine yayılma planları olan şirketin asıl önceliği Türkiye’nin her bölgesine uygun ve verimli çalışabilecek araçlar üretmek. Bu araçların üretiminde pil gibi hassas noktalar haricinde tüm üretilen malzemeler Türkiye’de üretiliyor.

Araçlar hakkında son bir bilgi daha vermek gerekirse saatte 18 km maksimum hıza ulaşabilecek şekilde üretiliyorlar ve gün içerisinde pili biten veya kullanılamayacak durumda olan araçlar toplanıp yerine yenileri getiriliyor.

Geleceğin ne göstereceği bilinmez ancak teknoloji ilerlemeye devam ederken herkesin kendi işine yetişecek aracı olacağını ve trafiğin açtığı vakit problemlerinin son bulacağını düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler, sağlıcakla kalın.

3+

Bir cevap yazın